Alakır Çayı Alakır Barajı Manavgat Barajı Korkuteli Barajı Çayboğazı Barajı Yeşil Göl Dim Çayı Oymapınar Barajı Titreyengöl Doyran Göleti Avlan Gölü Dipsiz Göl Eğrigöl Baranda Gölü Alara (Ulugüney) Çayı Ekşili Göleti

Göller & Göletler

Sayısız coğrafi zenginlikleri barındıran Antalya, masmavi denizinin yanı sıra olağanüstü güzelliklere sahip göl ve göletleri ile de dikkat çekiyor. Her biri ayrı ayrı gezilip görülmeye değer nitelikler taşıyan bu göller, huzurlu ve sakin atmosferleri sayesinde, yoğun iş temposundan ve şehrin karmaşasından uzaklaşmak, sessiz ve dingin bir ortamda doğa ile baş başa keyifli saatler geçirmek için ziyaretçilerine son derece ideal bir ortam sunuyor. 

Birçok farklı canlı türünün yaşam alanı olan göller, bulundukları bölgelere bolluk ve bereket getirirken, sularında ve kıyılarında farklı aktivite seçenekleri yapmaya imkan tanıyor. Göllerde tekne ve kano turlarına katılabilir, balık tutabilir, çevrelerinde piknik, kamp, doğa yürüyüşleri yaparak kendinizi doğanın huzurlu kollarına bırakabilirsiniz. 

Kartpostalları andıran benzersiz fotoğraf kareleri yakalayacağınız manzaralar, yemyeşil ağaçların yansıdığı suların yarattığı eşsiz görüntüler, kelimelerin tarif edemeyeceği güzellikteki gün batımları, mis gibi hava ve huzuru hissettiren kuş sesleri arasında hem gözlerinizi hem ruhunuzu dinlendirirken günlük hayatın koşuşturmacasına keyifli bir mola vermeye ne dersiniz?