Yardım

Antalya’da yerel zaman dilimi nedir?

Antalya, Rusya’nın da içinde olduğu UTC +3 İleri Doğu Avrupa zaman dilimindedir. Antalya; Amsterdam, Berlin, Paris, Roma, Madrid gibi Avrupa başkentlerinden 1 saat ileridedir.

Antalya’da hangi diller konuşulmaktadır?

Türkçe’nin ana dil olduğu Antalya’da; İngilizce, Almanca ve Rusça bilen sayısı çok fazladır. Bu nedenle otellerde, alışverişte ya da ulaşımda sorunsuz bir şekilde iletişim kurabilirsiniz.

Antalya’da para birimi nedir?

Antalya’da Türkiye’nin resmi para birimi olan Türk Lirası kullanılmaktadır. Antalya şehir merkezinde ve ilçelerinde bulabileceğiniz döviz bürolarından rahatlıkla döviz değişimi yapabilirsiniz. Otellerdeki ve alışveriş noktalarındaki harcamalarınızı Euro, Dolar veya Sterlin ile yapmak mümkün.

Antalya’da trafik akışı nasıldır?

Antalya’da trafik sağdan akmaktadır. Trafik işaretlerinin çoğu yolun sağ tarafında sürücülerin görebileceği yerdedir. Ayrıca Antalya önce yaya uygulaması ile yaya dostu şehirler arasında yer alır.

Antalya’da ulaşım nasıl sağlanır?

Antalya’da şehir içi ulaşım, halk otobüsleri, taksi ve tramvay ile sağlanmaktadır. Otobüs güzergahları ve detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız. Antalya’da ilçeler arası ulaşım, Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde bulunan ilçe minibüsleri ile sağlanıyor.

Antalya’da acil yardım hattı numarası nedir?

Antalya içerisinde yaşayabileceğiniz her türlü sağlık ve güvenlik sorununda 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayabilirsiniz.

Antalya’da kaç adet havalimanı bulunmaktadır?

Şehir merkezinde ve Gazipaşa ilçesinde olmak üzere 2 adet havalimanı bulunan Antalya’da hava yolu kullanımı oldukça yaygındır.  Hizmet verdiği yolcu sayısı bakımından Avrupa'da 13. sırada olan Fraport TAV Antalya Havalimanı, onlarca ülkeye ulaşım sağlamaktadır. Havalimanından halk otobüsleri, taksi ve tramvay kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz.