Dipsiz Göl

Dipsiz Göl, Toroslar’ın kuzey yamaçlarında, Antalya’nın Akseki ilçesi ve Konya’nın Bozkır ilçesi sınırında, Bozkır’a yaklaşık 30 km. mesafede yer alıyor. Gölün yakınlarında, yerleşim alanları da mevcut.

1702 metre rakımda bulunan ve yaklaşık 72 metre derinliğe sahip olan Dipsiz Göl, zindelik veren mis gibi havası, doğal güzelliği, el değmemiş bakir tabiatı ve capcanlı mavi suları ile ‘Toroslar’ın Nazar Boncuğu’ olarak nitelendiriliyor.

Çevresi, bahar ve yaz aylarında rengarenk çiçeklerle çevrelenen Dipsiz Göl, özellikle üst yüzeyinde açan nilüfer çiçekleri ile misafirlerine tam bir görsel şölen yaşatıyor. Masmavi sularının, her mevsim aynı berraklıkta kalmayı başardığı göl, yaz mevsiminde Antalya, Manavgat, Akseki ile Konya'nın Bozkır ve Seydişehir ilçelerinden çok sayıda ziyaretçiyi ağırlıyor. 

Sızıntılarla beslendiği için suları daima aynı seviyede kalabilen gölde, alabalık ve aynalı sazan gibi balık türleri yaşıyor. Doğaseverler ve fotoğraf tutkunları için cazibe merkezi olan gölün tertemiz ve serin sularında yüzebilir ya da lezzetli balıklar tutabilirsiniz. Bu ziyaretçilerine eşsiz hazlar veren büyüleyici manzaranın yanı başında piknik yaparak, keyifli ve huzurlu saatler geçirebilirsiniz.