Ekşili Göleti

Yemyeşil bir doğanın ortasında çam ağaçlarıyla çevrili Ekşili Göleti, Antalya merkeze 40 km. mesafede, Döşemealtı ilçesi Hatipler Mevkii’ndeki Ekşili Mahallesi sınırları içinde bulunuyor. Çok fazla bilinmeyen bu gizemli güzellik, geniş kitlelerce henüz tanınmıyor olsa da huzur bulacağınız eşsiz tabiatıyla, yöre halkı tarafından sıkça dinlenme ve doğayla baş başa kalma noktası olarak kullanılıyor.

300 metre rakımlı temiz havasının içinde barınan faunası ve florasıyla zengin biyolojik çeşitliliğe sahip gölet, turkuaz renkli pırıl pırıl suları ile ziyaretçilerine büyüleyici bir görsellik sunuyor.

Kenarına kadar araçlarla ulaşımın mümkün olduğu gölet, hafta sonu şehirden uzaklaşmak isteyenler için sessizliği ve dinginliği hissedecekleri keyifli alternatifler arasında yer alıyor. 

Daha hareketli saatler geçirmek isteyenler, göletin çevresinde farklı etkinlikler gerçekleştirebiliyor. Ağaçların arasında, doğal güzelliklere tanık olacağınız doğa yürüyüşleri, kano, dağ bisikleti, Flying Fox gibi aktivitelerin yanı sıra, ‘Yakala-Bırak’ uygulaması ile olta balıkçılığı yapabilirsiniz. Yiyecek ve içeceğinizi önceden temin ederek piknik yapabilir, kamp kurabilirsiniz. Fotoğraf tutkunları da bu eşsiz manzarayı, yakaladıkları güzel karelerle ölümsüzleştirebilir. Turunuz esnasında, gölete yakın mesafede bulunan Kocaçay ve Demiroluk Şelaleleri’ni ve bölgenin bir diğer saklı cenneti Kiremit Oluk Kanyonu’nu ziyaret edebilirsiniz.