Doyran Göleti

Antalya’nın Konyaaltı ilçesi Akdamlar Mahallesi’nde yer alan Doyran Göleti, ışık oyunlarıyla değişen kendine has büyüleyici rengi, oksijen oranı yoğun tertemiz havası, etrafını çevreleyen dağların heybetli görünümü, haz ve dinginlik veren yemyeşil doğası ile şehrin içerisinde tüm gözlerden uzakta kalarak, huzurlu saatler geçireceğiniz mükemmel bir kaçış noktası.

Gürültü ve karmaşadan uzaklaşarak stres atmak isteyenlerin tercihi olan gölün çevresi, tamamıyla ormanlık alanlarla çevrili. Doyran Göleti’nin el değmemiş bakir doğası, ziyaretçilerine sessizliğin ve dinginliğin tam ortasında, doğayla iç içe keyif dolu saatler geçirme imkanı sunuyor.

Kartpostalları andıran manzaralarıyla ünlü Doyran Göleti çevresinde, fotoğrafçılık, kamp, balıkçılık, doğa yürüyüşleri, bisiklet, gibi birçok çeşitli aktivite yapmak mümkün. Yakınlarda bir tesis bulunmadığından kamp yapmak isteyenlerin, ihtiyaçlarını önceden temin etmeleri tavsiye ediliyor.

Şehir merkezine yakınlığı nedeniyle özellikle hafta sonları piknik ve mangal için Antalyalıların en sık tercih ettiği lokasyonlardan biri olan Doyran Göleti, şehirde mutlaka keşfedilmesi gereken saklı güzellikler arasında bulunuyor.