Baranda Gölü

Coğrafi zenginlikleriyle ünlü Baranda Gölü, Antalya’nın Elmalı ilçesi, İslamlar Köyü sınırları içerisinde, denizden 1500 metre yükseklikte konumlanıyor. Göle giden yol biraz zorlu olsa da tertemiz hava ve doğal güzelliklerle karşı karşıya kalınan büyüleyici atmosfer, ziyaretçilerini cezbederek, tüm zorluklara değdiğini hissettiriyor. 

Karstik bir yapıya sahip gölün havzasında, kışın yüksek dağlara yağan karların ve yağan yağmurların suları birikiyor. Ayrıca daha yüksek kesimlerden de civardaki derelerin yan kolları, göle sularını akıtıyor.

Sazan balığı yetiştirilen göl, bitki çeşitliliği ile dikkat çekiyor. Gölün çevresinde, Toros sediri ve katran ardıcı ormanları ile maki bitki toplulukları yer alıyor. Bahar aylarında ise Baranda Gölü, çevresini kaplayan rengarenk çiçeklerle, göz alıcı bir görünüme bürünüyor.

Huzurlu, dingin atmosferinde yalnızca doğanın sesini duyacağınız Baranda Gölü, tabiatın en güzel renkleri arasında misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Olta balıkçılarının, fotoğraf tutkunlarının, doğa yürüyüşçülerinin ve kamp severlerin de gözde mekanlarından biri olan gölde, fevkalade manzaralar eşliğinde, doğa ile baş başa kalacağınız haz dolu ve keyifli bir gün geçirebilirsiniz.