Çitdibi Takım Şelaleleri

Antalya’nın kıyıda köşede kalmış bakir güzelliklerinden Çitdibi Takım Şelaleleri, Konyaaltı ilçesine bağlı Yarbaşçandır Mahallesi sınırlarında bulunan Çitdibi Köyü’nde yer alıyor. 
 
Çok fazla kişinin bilmediği bu gizli şelalelerin özelliği, art arda devam eden bir takım şelaleler grubu halinde olmaları. Yarbaşçandır Kanyonu’ndan başlayarak, Hacısekili ve sonrasında Çitdibi Kanyonu’nda biriken sular, burada küçük küçük havuzlar oluşturuyor. Suları buz gibi olan şelaleler, yeraltından gelen kaynak suları ve yaylanın eriyen kar sularıyla besleniyor. 
 
Çitdibi Takım Şelaleleri’nin bulunduğu engebeli arazi, doğa yürüyüşü yapmak isteyenler için uygun bir platform sunuyor. Şelalelerin yükseltileri giderek artıyor ve bazı yerlerde yukarıya doğru tırmanmak gerekebiliyor. Ancak şahit olunan manzara, zorlu ve yüksek tempolu yorucu tırmanışı unutturarak, ziyaretçilerini muhteşem manzaralarla baş başa bırakıyor.
 
Çitdibi Takım Şelaleleri, bulunduğu bölgenin el değmemiş tabiatıyla son derece uyumlu bir bütünlük oluşturarak, bu doğa mucizesini keşfedenlere, harika bir görsel şölen vadediyor.