Yöreler ve Renkler Festivali

2015 yılından bu yana düzenlenen Yöreler ve Renkler Festivali, Antalya’nın tüm renklerini aynı potada buluşturuyor. Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlediği festival, Türkiye’nin ve dünyanın farklı coğrafyalarından gelip, zamanla Antalya kent yaşamının ayrılmaz bir parçası haline gelen kültürleri tanıtarak, ‘Birlikte Yaşama Duygusu’nu güçlendirmeyi amaçlıyor.

Her sene farklı kültür ve toplulukları; barış, dostluk, yardımlaşma ve dayanışma misyonu ile bir araya getiren Yöreler ve Renkler Festivali ile kültür, sanat ve festivaller kenti Antalya, yurt içi ve yurt dışından onlarca derneğe ev sahipliği yapıyor. Festival etkinlikleri kapsamında katılımcılar, kültürlerini, gelenek ve göreneklerini yaşatırken daha geniş kitlelere tanıtma ve değerlerini gelecek nesillere aktarma fırsatı buluyor.

Bir hafta süren festival boyunca katılımcı dernekler, Muratpaşa Kent Meydanı’nda kurulan stantlarda, geleneksel el sanatlarından, coğrafi işaret alan ürünlerine, mutfak alışkanlıklarından gündelik hayatlarına kadar sahip oldukları tüm kültürel değerleri Antalyalılarla buluşturuyor.

Festival alanında gün boyu birçok aktiviteler gerçekleşirken, ziyaretçiler farklı kültürleri daha yakından tanıma şansına sahip oluyor. Her akşam kurulan festival sahnesinde ise, ünlü sanatçılar sahne alarak hayranları ile buluşuyor ve katılımcılara eğlenceli, coşkulu, neşeli anlar yaşatıyor. Yöreler ve Renkler festivali sayesinde, Antalya’nın tüm renkleri, huzur, sevgi ve kardeşlik içerisinde bir araya geliyor.