Arama

Yolu Antalya’dan Geçen 5 Film

Antalya, güzel doğası ve iklimiyle birçok filme ev sahipliği yaptı. Üstünden geçen onca zamana kadar, bugün bile izlemeye bıkmadığımız, Antalya’da çekilmiş 5 filmi mercek altına aldık.

Berlin Kaplani

Gözden düşmüş gurbetçi boksör ‘Ayhan Kaplan’ın maceralarını anlatan filmin rafting sahneleri Köprülü Kanyon’da çekildi. Büyük bir bölümü de esasen Antalya’da geçen filmin başrolünde Ata Demirer yer alıyor.

DAHA

Yönetmenliğini Onur Saylak’ın yaptığı, 2017 çıkışlı ‘Daha’nın çekimleri Kumluca Mavikent’te gerçekleştirildi. Başrollerini Onur Saylak, Tuba Büyüküstün ve Ahmet Mümtaz Taylan’ın paylaştığı film, yazar Hakan Günday’ın aynı isimli romanından uyarlandı. Filmde, kitapta olduğu gibi kaçak göçmenler üzerinden büyük bir insanlık dramı anlatılıyor.

G.O.R.A.


Cem Yılmaz’ın en beğenilen filmlerinden ‘G.O.R.A.’nın ilk kısmı için ‘Arif’in yaşadığı ve çalıştığı yer olarak Antalya tercih edildi. İlerleyen uzay sahnelerinde de yine Antalya’da farklı setler kullanıldı. 2004’te vizyona giren film, izleyicileri hala güldürmeyi başarıyor.

HADİ BE OĞLUM


Film, hayatını oğluna adayan balıkçı ‘Ali’nin hikayesini anlatıyor. Kıvanç Tatlıtuğ ile Büşra Develi’nin başrollerinde yer aldığı ‘Hadi Be Oğlum’, 2018 yılında Kaş’ta çekildi.

NEFES: VATAN SAĞOLSUN


2008-2009 yıllarında Tahtalı Dağı’nda çekilen filmin yönetmen koltuğunda Levent Semerci, oturuyor. ‘Nefes: Vatan Sağolsun’, Türkiye’nin Güneydoğusu’nda, Irak sınırına yakın bir bölgede görevli bir yüzbaşı ve onun komutasındaki 40 askeri konu alıyor.