Arama

Ulaşım

Her yıl milyonlarca misafiri ağırlayan Antalya, modern ve konforlu bir ulaşım ağına sahip şehirlerin başında geliyor.

Şehir İçi Ulaşım

Antalya şehir içi ulaşım ağında oldukça gelişmiş bir şehirdir. Otobüs, taksi ve tramvay hatları ile şehrin bir ucundan diğer ucuna kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir içi ulaşımda kullanmak için AntalyaKart satın almanız gerekmektedir. AntalyaKart’ı; kart merkezlerinden, kart satış ve yükleme yapan cihazlardan ve bayilerden temin edebilirsiniz. Şehir içi ulaşım ile ilgili her türlü bilgiyi +90242 606 07 07 numaralı telefondan alabilirsiniz.

Havalimanları

Türkiye’de İstanbul’dan sonra en çok hava yolu yolcusunu ağırlayan Antalya’da, 2 farklı havalimanı bulunuyor. 2019 yılı verilerine göre 35 milyon yolcu ağırlayan Fraport TAV Antalya Havalimanı, hizmet verdiği yolcu sayısı bakımından Avrupa’da 13. sırada yer alıyor. Dünyanın en önemli havalimanları arasında giren Fraport TAV Antalya Havalimanı, onlarca ülkeye uçuş imkanı sağlıyor. Şehirdeki ikinci havalimanı olan Gazipaşa-Alanya Havalimanı ise daha kısıtlı bir rotada hizmet veriyor. Havalimanı, Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde bulunuyor.

Otogarlar

1996 yılından beri hizmet veren Antalya Otogarı, gün içerisinde 20 binden fazla yolcuya ulaşım hizmeti sunuyor. 200’den fazla otobüs firmasının sefer düzenlediği Antalya Otogarı, 215 bin m² açık alan ve 300 bin m²’lik kapalı alanı ile Türkiye’nin en büyük otogarları arasında yer alıyor. Antalya otogarından ilçe otogarlarına belirli saatlerde ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca şehirlerarası otobüs firmaları ile Türkiye’nin diğer şehirlerine yolculuk yapmak mümkün.