Ironman 70.3 Turkey

Sırasıyla yüzme, bisiklet ve koşudan oluşan üç farklı branşın aynı yarış içerisinde yapıldığı triatlon sporunun en saygın etkinliklerinden Ironman Yarışları’nın Türkiye ayağı, Antalya’nın Serik ilçesine bağlı popüler turizm beldesi Belek’te gerçekleştiriliyor. Triatlon sporuna uygun doğası ve iklim koşulları sayesinde bölge, Türkiye’de triatlon sporu için en gözde lokasyonlardan biri oluyor.

Dünya çapında ses getiren geniş katılımlı ve prestijli bir etkinlik olan, her yıl yüze yakın ülkeden bini aşkın triatlon sporcusunun katıldığı Ironman 70.3 Turkey, dünyanın en iyi Ironman yarışlarından biri olarak kabul ediliyor.

Yerli ve yabancı sporseverlerin büyük bir ilgiyle takip ettiği nefes kesen yarışlarda, amatör ve profesyonel sporcular, toplamda yaklaşık 113 km’yi bulan üç zorlu etapta da tüm eforlarını sarf ederek zamanla yarışıyor. İradelerini ve dayanma kapasitelerini sınayan yarışmacılar, zafere ulaşarak düşlerini süsleyen Ironman olabilmek için mücadele ediyor. Adrenalin ve heyecan dolu etkinlikler, soluk soluğa izlenirken, yurt içi ve yurt dışı basında da kendisine geniş yer buluyor.

Belek’in olağanüstü güzelliklerle dolu atmosferinde gerçekleşen Ironman 70.3 Turkey, Antalya’nın spor turizmi açısından büyük bir kazanımı oluyor ve her geçen gün daha ilgi çekici hale gelen triatlon sporunu, daha geniş kitlelere tanıtıp sevdiriyor.