Uluslararası Manavgat Motosiklet Festivali

Manavgat Belediyesi tarafından 2010 yılından bu yana düzenlenen Uluslararası Manavgat Motosiklet Festivali, her sene yurt içinden ve yurt dışından pek çok motosiklet kulübü üyesini misafir ediyor.

Motor sevdalılarının, Manavgat’ın yeşilliklerle kaplı festival alanına kamp kurdukları festival süresince katılımcılar, ilçenin eşsiz güzelliklerinin tadını çıkarırken, Manavgat’ı daha yakından tanıma şansı buluyor.

Türkiye’nin her ilinden ve dünyanın hemen her bölgesinden binlerce motosiklet tutkununu bir araya getiren Uluslararası Manavgat Motosiklet Festivali’nin misyonu, tam donanımlı ve kurallara uygun şekilde yapıldığı sürece, motosiklet sporunun tehlikeli olmadığını, insanlar arasındaki sosyal ilişkileri kuvvetlendiren son derece keyifli bir spor etkinliği olduğunu daha geniş kitlelere anlatarak, motora olan önyargıyı kırmak. Ayrıca sosyal ve toplumsal konularda oldukça hassas olan festival, her yıl doğa, teknoloji, gençlik, kadına şiddet gibi farklı temalar seçerek, katılımcılarda farkındalık yaratmayı ve toplum genelinde bu konulara dikkat çekerek, duyarlılık oluşturmayı hedefliyor.

Festival süresince, binlerce çadırın şenlendirdiği kamp alanında, motosiklet ve aksesuarlarının satış stantları açılıyor, yeme içme alanları kuruluyor, müzik yayınları yapılıyor, kortej geçişi, ünlü sanatçıların sahne aldığı konserler, yarışmalar, turnuvalar, motosiklet şovları, tekne turları ve çeşitli partiler düzenleniyor.

Tam bir şenlik havasında gerçekleşen Uluslararası Manavgat Motosiklet Festivali, her geçen sene artan katılımcı sayısıyla, dünya çapında ses getiren bir organizasyona dönüşerek, Manavgat’ın turizm çeşitliliği alanında, çok yönlülüğünün bir simgesi oluyor.