Tour of Antalya

İlk kez 2018 yılı şubat ayında gerçekleştirilen ve Uluslararası Bisiklet Birliği’nin (UCI) uluslararası yol bisiklet takviminde 2.1 kategorisinde yer alan Tour of Antalya powered by AKRA, dünyanın her yerinden bisiklet sporcusunun heyecanla beklediği ve katılmayı arzu ettiği uluslararası katılımlı spor etkinliklerinden biri.

Her yıl belirlenen temalarıyla, toplumun genelini ilgilendiren çeşitli konularda farkındalık yaratmayı ve duyarlılık oluşturmayı amaçlayan etkinlikte, dünyanın birçok ülkesinden yüzlerce profesyonel bisikletçi, zafere ulaşmak için pedal çeviriyor.

Yarışçılar ve yetkililer tarafından, dünyanın en profesyonel ve kaliteli spor organizasyonlarından biri olarak kabul edilen Tour of Antalya powered by AKRA, 4 etaptan meydana geliyor. 1. Etap, Side- Antalya, 2. Etap, Kemer- Antalya, 3. Etap, Aspendos- Termessos, 4. Etap, Antalya- Alanya arasında düzenleniyor.   

Antalya’nın sahip olduğu tüm güzellikleri, tarihi, kültürel ve doğal zenginlikleri içeren etaplarda, sporcular zorlu ve yorucu olduğu kadar keyifli bir etkinlik deneyimi yaşıyor. Her etabında Antalya’nın farklı bir değerine ve simge noktasına vurgu yapılan etkinlikte, heyecan ve mücadele bir an dinmiyor.

Antalya’nın kitle turizminin yanı sıra spor turizmi açısından da büyük bir potansiyele sahip olduğunu kanıtlayan Tour of Antalya powered by AKRA, bisiklet sporunun yaygın olarak yapıldığı, pek çok bisiklet grubunun ağırlandığı Antalya’nın, uluslararası arenada bir marka olmasını sağlıyor.

Antalya’nın ulaşım ve konaklama imkanları ile muhteşem zenginliklerle dolu coğrafyası sayesinde, katılımcılara bisiklet yarışı ve tatili bir arada değerlendirme fırsatı sunan, Tour of Antalya powered by AKRA, Antalya’nın turizm çeşitliliğine büyük bir katkı koyuyor.