Sea to Sky

Dünya genelinde en çok tanınan extrem spor etkinliklerinden biri olan Sea to Sky, Antalya’nın tatil cennetlerinden Kemer ilçesinde, 2010 yılından bu yana düzenleniyor. 

Yurt içi ve yurt dışından katılımcıların sınırlarını zorladıkları ve başarmak için olağanüstü bir çaba sarf ettikleri enduro motosiklet yarışları, kıran kırana bir mücadele içerisinde, sıra dışı anlara sahne oluyor.

Her sene sonbahar aylarında düzenlenen ve extreme sporların dünyaca ünlü isimlerini ağırlayan Sea to Sky Enduro Motosiklet Yarışları, dört gün boyunca ‘Beach Race’, ‘Sky Race’, ‘Forest Race’ ve ‘Mountain Race’ etapları olmak üzere, toplamda 4 farklı etapta gerçekleşiyor. Zorlu parkurlarda dereceye girmek ve zafere ulaşmak için kıyasıya rekabet eden sporcular, çakıllı plajlardan, kayalık bölgelerden, rampalardan, dağ yollarından, yaylalardan, kanyonlardan geçerken, adeta zamanla yarışıyor. Kimi anlarda zorluklarla karşılaşan sporcular, en iyi performanslarını sergileyerek parkurları tamamlamaya çalışırken, ortaya heyecan ve adrenalin dolu, nefes kesen görüntüler çıkıyor.

Her sene daha fazla sporcunun katılım sağladığı Sea to Sky Enduro Motosiklet Yarışları, Kemer’in alternatif turizm çeşitliliğine ve dünya genelinde tanıtımına, büyük katkı sağlıyor.