Vati Ocakbaşı

Işık Ülkesi anlamına gelen Likya, Anadolu’nun Teke Yarımadası’nı kapsayan antik bir bölgedir. Bugün seyrine doyamadığımız Bucak Denizi, Antik Dönemde ‘Vati Denizi’ olarak anılmaktadır. Kaş, Bucak Denizi, Setur Marina da olan “Vati Ocakbaşı” ismini bu lokasyondan almıştır.

2012 yılında başlayan lezzet yolculuğu, geçen 10 yıllık süre zarfında, tecrübesini ve güzel dostluklarını biriktirerek, yoluna “Vati Ocakbaşı” olarak devam demiştir.

Anadolu’nun kültürel zenginliğini yansıtan kebap çeşitlerimizi en doğal malzemeler ile buluşturan Vati Ocakbaşı, her özel lezzet ve malzeme, kendi yöresinden gelmeli anlayışıyla, Patlıcan Kebabın patlıcanını, mevsiminde Urfa-Birecik’ten, salçaları, baharatları, Künefe’nin sade yağını, Fıstık Kebabın fıstığını kendi topraklarında daha bir lezzetlenen Gaziantep’ten getirip, özel besi etleriyle buluşturup, misafirlerine sunuyor.

Lezzetin en iyisinin, deneyimin en keyiflisinin peşinde olan Vati Ocakbaşı’nın en önem verdiği değerleri olan malzeme kalitesi ve mevsimselliği, bölgelerin lezzetlerini, orijinal reçeteler ve modern sunumlarla benzersiz bir deneyime dönüştürüyor ve odun ateşi fırınları ile eşsiz lezzetleri en doğal aromalarla destekliyor.