Taç Koleji

TAC Kolejleri; 23 yıllık eğitim birikimiyle, okul öncesi kademesinden itibaren ana dil seviyesinde İngilizce öğretip, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatının yanında akademik başarıya da odaklanır.

TAC Kolejleri’nin diğer kolejlerden en belirgin farkı; Dünyanın önde gelen ülkelerinin  eğitim standartlarını ülkemize getirerek öğrencilerine; okul öncesi kademesinden itibaren ana dil seviyesinde İngilizce öğretip, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatının yanında akademik başarıya odaklanarak, öğrencilerini iyi bir geleceğe hazırlamayı ilke edinen bir kuruluş olmasıdır.

Okullarımızda deneyimli öğretmen kadrosu ile birebir etütler, LGS ve üniversite hazırlık dersleri hiçbir ekstra ücret alınmadan yapılmakta olup, bu süreçte yoğun olarak ek çalışmalar ve bilgi kazanım sınavları uygulanmaktadır. Öğrenciler, ödevlerinin büyük bir bölümünü kolejlerimizde ders öğretmenlerinin kontrolünde yapmakta olup, bu da öğrenmeyi hızlandırmakta ve kalıcı hale getirmektedir. Öğrencilerimiz her şeyi okulda tamamladığı için hafta sonlarında ailesine, sosyal, sanatsal ve sportif etkinliklerine zaman ayırabilmektedir. Son dönemde yaşanan salgın hastalık döneminde uzaktan eğitim çalışmaları yüz yüze eğitimden farksız, yapay zeka tabanlı teknolojik imkanların son derece doğru kullanıldığı bir süreç olarak eğitim-öğretim çalışmaları yüksek verim ve kalite ile devam etmektedir. Bu süreçte öğrencilerin sadece sınava yönelik dersleri değil aynı zamanda kültürel, sportif, sanatsal, sosyal ve duygusal gelişimlerini de destekleyen çalışmalar titizlik ile yürütülmektedir. Sanat, spor, mizah anlayışı yüksek bireyler yetiştirmeyi hedefleyen eğitim-öğretim planımız tüm öğrencilere bireysel program ve yaklaşım sistemi içerisinde yeteneklerin ve potansiyelin açığa çıkmasını sağlar.

Öğrencilerimiz yurtdışında okuma imkanına sahiptir, yabancı dil ve akademik gelişimleri için yurtdışı programları düzenlenmekte kısa ve uzun süreli eğitimler sağlanmaktadır. Bu eğitimler sonucunda öğrencilerimiz aldıkları başarı belgeleri ve sertifikalar ile akademik ortam ve iş hayatında farklarını ortaya koymaktadır.

Okullarımızda öğrencilerin kendilerine uygun mesleği en doğru zamanda seçebilmeleri için yapılan kişiye özgü ‘’Gölge Kariyer Danışmanlığı’’ sistemi , öğrencilerin ilgi alanları ve yeteneklerinin belirlendiği testler uygulanarak hedef belirleme ve çalışma stratejisi bireysel olarak planlanır.

Kolejlerimiz, yüksek standartlarında verdiği eğitim ile öğrencilerinin yabancı dil, matematik, fen, spor ve sanata ilgilerini canlandırarak bireysel farklılıklarını ortaya çıkartıp sevdiği mesleklere yönelmelerini sağlamaktadır. Bütün öğrencilerinin kendisini özel ve değerli hissetmelerini sağlamaktadır. Kolejlerimizin temel hedefi, öğrencilerini donanımlı birer birey olarak yetiştirmek ve onlara iyi bir kariyer için gerekli alt yapıyı hazırlamaktır. Öğrencilerimiz,  okulumuzda bireysel olarak incelenmekte, onlara kişisel yetenek ve öğrenme stillerine göre çalışma alışkanlığı kazandırılmaktadır.