Türkan Şoray Kültür Merkezi

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde yer alan kültür merkezi, 2018 yılından bu yana hizmet veriyor. Merkez, toplumun tüm kesimlerinin takdir ve sevgisini kazanmış, Altın Portakal Film Festivali ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünün sahibi, Türk sinemasının ‘Sultan’ lakaplı büyük sanatçısı Türkan Şoray’ın adını taşıyor. 

Modern mimarisi ve estetik tasarım anlayışı ile Antalya’ya değer ve prestij katan Türkan Şoray Kültür Merkezi, aynı zamanda kentin kültür ve sanat hayatına, özgün bir perspektif kazandırıyor. 

Yıl boyunca, tiyatro, konser, atölye çalışmaları, sergi ve panellerin düzenlendiği Türkan Şoray Kültür Merkezi, son derece ferah ve konforlu alanlara sahip. Merkezde, 658 kişi kapasiteli çok amaçlı salon, 5 atölye, etkinlik amfisi, fuaye ve sergi salonları, sanat sokağı, sosyal etkinlik terası, restoran bulunuyor. 

Açıldığı günden bu yana ziyaretçilerini, en sevilen sanatçılarla ve ünlü isimlerle buluşturan, merakla beklenen tiyatro ve gösterilere ev sahipliği yapan, bünyesinde gerçekleşen sergileriyle çok konuşulan Türkan Şoray Kültür Merkezi, Uluslararası ‘Antalya Gitar Festivali’, ‘Antalya Edebiyat Günleri’ gibi ses getiren etkinlikleriyle de Antalya’nın en önemli kültür ve sanat mekanları arasında yer alıyor.