Mimar Sinan Kongre ve Kültür Merkezi

Antalya’nın Kepez ilçesinde yer alan Mimar Sinan Kongre ve Kültür Merkezi (MSKM), 2016 yılından bu yana hizmet veriyor. Kentin en gözde kültür ve sanat merkezlerinden biri olan kompleks bünyesinde, kültür ve sanat etkinliklerinin yanı sıra, kongre, fuar, sergi, lansman, kokteyl gibi pek çok organizasyon gerçekleştiriliyor.

Benzersiz mimari özellikleriyle dikkat çeken MSKM’nın üç kata yayılan 4.607m2’lik fuaye alanları, her türlü etkinliğin yapılabileceği altyapıya sahip. Merkezin içerisinde yer alan salonlar, farklı temaları ile dikkat çekiyor. Binanın giriş katında yer alan beyaz rengin ağırlıkta olduğu ferah Akdeniz Salonu, 330m2 alanı ile, 300 kişiyi ağırlarken; basın ve bilgilendirme toplantıları, söyleşi, seminer, konferans gibi etkinlikler için tasarlanmış Düden Salonu ise 313m2’lik alanı 300 kişilik kapasitesi ile birinci katta yer alıyor. MSKM’nin en büyük salonu olan Kepez ise 1462m2’lik alanıyla maksimum 2500 kişiye ev sahipliği yapıyor. 7 metre tavan yüksekliği olan salon, son teknoloji ses ve ışık sistemleri ile kongre ve seminerlerin dışında geniş çaplı gala yemekleri, kokteyl, davet, düğün organizasyonları için hizmet veriyor. 

Ayrıca merkezde, büyüklükleri 35 ile 127 m2 arasında değişen toplam 8 adet çalışma salonu bulunuyor. Salonlar, toplantı ve workshop etkinlikleri için kullanılıyor. MSKM’de tasarımlı yan duvarları ile son derece şık ve estetik bir görünüme sahip olan, her mevsim kullanıma uygun teras alanı da mevcut.