Atatürk Kültür Merkezi

Antalya’nın en büyük çok amaçlı kültür merkezlerinden biri olan Atatürk Kültür Merkezi, 1996 yılından bu yana hizmet veriyor. Toplam 9.000 m²’lik bir alana sahip merkez, gösteri amaçlı 2 adet salon ve sergi amaçlı kullanılabilen 2 fuayeden oluşuyor. Atatürk Kültür Merkezi’ndeki salonlar, isimlerini şehirdeki en önemli tarihi yapılar arasında yer alan Aspendos ve Perge Antik Kentleri’nden alıyor.

674 m2 büyüklüğündeki Aspendos Salonu kompleksin geniş alanlarından biri olarak,  alt bölümü 637 kişilik, balkonu 160 kişilik olmak üzere toplamda 797 kişiyi ağırlayabiliyor. 330 m2 alanıyla, daha küçük olan Perge Salonu ise 307 kişi kapasiteli. Her türlü teknik altyapıya sahip, ferah ve konforlu salonlar, tiyatro, konser, bale, dans ve film gösterimleri için kullanılıyor.

Atatürk Kültür Merkezi’nin 1.000 m²’lik fuaye alanında ise sergiler ve resepsiyonlar gerçekleştiriliyor. Atatürk Kültür Merkezi, Uluslararası Antalya Piyano Festivali başta olmak üzere birçok kültür ve sanat organizasyonuna ev sahipliği yapıyor. Merkez, Türkiye’den ve dünyadan sevilen sanatçıları ağırladığı prestijli etkinlikleriyle, Antalya’nın gurur kaynağı oluyor.