Antalya Kültür Sanat

2015 yılından bu yana hizmet veren Antalya Kültür Sanat, Muratpaşa ilçesine bağlı Elmalı Mahallesi Şehit Binbaşı Cengiz Toytunç Caddesi’nde bulunuyor. Şehrin tam merkezinde 5 katlı modern binasıyla hizmet veren binada, 3 büyük sergi salonu, oditoryum ve farklı büyüklükte eğitim salonları yer alıyor.

Antalya için yeni bir cazibe merkezi oluşturmak, Antalyalılar başta olmak üzere kenti ziyaret eden yerli ve yabancı misafirleri, kültür ve sanatın farklı renkleriyle buluşturmak amacıyla kurulan platform, ulusal ve uluslararası sergilere ev sahipliği yapıyor.

Antalya Kültür Sanat bünyesinde, sergilerin yanı sıra, kentin kültürel değerlerini zenginleştiren, modern şehir kimliğine katkıda bulunan, kent sakinlerinin hayatlarında farkı deneyimler kazanmalarını sağlayan ve yaşam kalitelerini artıran çok çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Çocuklar ve yetişkinler için sanat eğitimleri veriliyor. Edebiyat, sinema ve felsefeden gündeme ilişkin konulara kadar geniş bir skalada, konferans, söyleşi ve paneller yapılıyor. Konserler ve imza günleri gerçekleştiriliyor.

Farklılıkların uyumunu sembolize eden özgün, çağdaş ve estetik mimarisiyle dikkat çeken Antalya Kültür Sanat’ın giriş katındaki küçük kafe, misafirlerin rahatı düşünülerek, keyifli zaman geçirmeleri için tasarlanmış. Mekanı ziyaret öncesi ve sonrasında, burada dinlendirici bir mola verebilirsiniz. Yine giriş katta, hediyelik eşyalar, anı objeleri satın alabileceğiniz, Antalya’ya ilişkin kitapların da bulunduğu bir dükkân mevcut. Kültür ve sanat tutkunlarının tüm beklentilerini karşılayacak bu seçkin platform, Antalya’nın kent kimliğini güçlendiren gurur simgelerinden biri olarak, ziyaretçilerini ağırlamayı sürdürüyor.