Op. Dr. Sultan Yalçın

Op. Dr. Sultan Yalçın Adana doğumludur. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Adana’da tamamlamıştır. Adana Anadolu Lisesi’nden 2006 yılında mezun olmuştur. Üniversite eğitimini İstanbul Çapa Tıp Fakültesinde alarak 2012 yılında mezun olmuştur. Üniversiteden mezun olduktan sonra pratisyen hekim olarak 1 yıl süre ile Almus Devlet Hastanesi’nde çalışmıştır.2013 yılında uzmanlık eğitimi için Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışmaya başlamıştır. Buradaki eğitimi sırasında birçok vaka tecrübesi kazanarak uzmanlık eğitimini tamamlamıştır.

Yüz Germe ve Boyun Germe Estetik operasyonlar ile ilgili 2018 yılında Roma’da Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Prof.Dr. Mario Pelle Ceravolo’nun yanında gözlemci olarak bulunarak cerrahi beceri, görgü ve tecrübesini arttırma fırsatı bulmuştur. Uzmanlık eğitimi sonrası mecburi hizmet görevi için 2018-2020 yılında, Gümüşhane Devlet Hastanesi’nde 1,5 yıl süre ile çalışmıştır.2020 yılında Özel Antalya Yaşam Hastanesi’nde bir süre çalıştıktan sonra 2021 yılında Antalya’da Op. Dr. Sultan Yalçın Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniğini kurdu.

Son teknolojileri kullanarak yurt içi hastalarının yanı sıra başta Ortadoğu ve Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir yanından birçok hasta kabul etmeye devam etmektedir.Op. Dr. Sultan Yalçın Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği, Antalya’nın en merkezi yerlerinden olan Muratpaşa ilçesinde yer almaktadır. Kliniğin konumu her türlü ulaşıma elverişlidir.Op. Dr. Sultan Yalçın, Türk Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Derneği (TPRECD) ve Estetik Plastik Cerrahi Derneği (EPCD) üyesidir.

Hobileri arasında Sosyal Latin Dansları, Trekking yer almaktadır.İlgilendiği konular arasında; Burun Estetiği, Meme Estetiği (Büyütme, Küçültme, Dikleştirme), Yüz Estetiği (Ameliyatlı veya Ameliyatsız), Vücut Estetiği (Karın Germe, Liposuction, Bacak, Uyluk ve Kol Germe), Endoskopik Estetik Cerrahi İşlemler ve Minimal İnvazif Estetik İşlemler (Dolgu, Botulinum Toksin Uygulamaları, PRP) yer almaktadır.