Mermerli Plajı

Kentin tam ortasında denize girme olanağı sağlayan Mermerli Plajı, Antalya’nın ne kadar özel bir şehir olduğunun ve büyük zenginlikler barındırdığının bir ispatı niteliğinde.

Deniz, güneş, tarih ve doğayı eşsiz bir uyum içerisinde buluşturan Mermerli Plajı, Kaleiçi Yat Limanı’nda, limanın iki yanında uzanan yüksek traverten kayalıkların arasında bulunuyor. İsmini bir zamanlar yat limanında bulunan Mermerli Köşk’ten alan plaja, Cumhuriyet Meydanı’ndan Kaleiçi’ne girdiğinizde, tarih kokan sokaklardan aşağıya doğru inerek, yaklaşık 10 dakikada ulaşmanız mümkün.

Büyüleyici manzarası ile Antalya şehir merkezinin en nadide noktalarından biri olan plaj, ziyaretçilerine benzersiz bir Akdeniz deneyimi yaşatıyor.

Mavi Bayraklı Mermerli Plajı, konumu nedeniyle şehre gelen yabancı turistlerin de gözdesi. Limanda, teknelerin yer aldığı kısımdan oldukça korunaklı bir şekilde ayrılan plaj, çok fazla dalgalanmayan cam gibi berrak masmavi bir denize, yer yer taşlık hafif çakıllı bir kumsala sahip. Arkanıza sur duvarlarını alarak, uçsuz bucaksız Antalya Körfezi ve şehir manzarasına karşı yüzmenin eşsiz bir keyif verdiği plajda, gün batımını izleyebilir, kayalıkların arasında harika fotoğraf kareleri çekebilirsiniz.  

Yüzlerce yıllık tarihi dokuyla harmanlanan Akdeniz’in ayrıcalıklarla dolu dünyasını ve Beydağları’nın ihtişamlı görüntüsünü ayaklarınızın altında hissedeceğiniz Mermerli Plajı’nda, içinizi ısıtan güneşin ve pırıl pırıl suların arasında, huzur dolu anlar yaşayabilirsiniz.