Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi The Little Caffe The Beaver Coffee Shop Cozy Coffee House

Kahve

8. yüzyılda keşfedilen, bu topraklara girişi ise 1517 yılında Osmanlı İmparatorluğu zamanında, Yemen Valisi Özdemir Paşa aracılığıyla gerçekleşen kahve, sadece Türkiye’de değil, dünyanın her yerinde zevkle tüketilen, leziz bir içecek.

Ülkelerin geleneklerinin bir parçası olan, nesilden nesile aktarılan ritüel ve seremonileriyle kendi kültürünü yaratan, günlük hayatın ve sosyal yaşamın içerisinde vazgeçilmez bir yer edinen bu büyülü içecek, aynı zamanda birlik ve beraberliği perçinleyen, toplulukları kaynaştırarak sosyalleşmeyi sağlayan büyük bir etkiye sahip.

Ülkemizde büyük değer verilen, taşıdığı kırk yıllık hatırla sohbetleri koyulaştıran Türk Kahvesi’nin yanı sıra, birçok kahve çeşidi de son yıllarda popülerliğini giderek artırıyor.  

Antalya’da, hemen her köşe başında, geleneksel ve modern kültürü harmanlayan, zengin menü seçeneklerinde birçok kahve çeşidine yer veren yeni nesil kahve dükkanları ile karşılaşmak mümkün. Günümüzün en çok ilgi gören trendlerinden biri haline gelen yeni nesil kahvecilerin, dünyanın farklı bölgelerinden getirttikleri özel kahve çekirdeklerini kullanılarak, kendilerine has demleme yöntemleri ile hazırladıkları lezzetli kahveler, misafirlerine yepyeni tatlarla tanışma fırsatı veriyor. 

Değişik aromalarıyla, canlılık ve zindelik veren mis gibi kokularıyla içimizi ısıtan kahveler, en samimi sohbetleri daha da koyulaştırırken, yorgunluğun yerini keyif ve neşenin almasını sağlıyor.  

Sıcak ve samimi ortamları, özenli sunumları ve kaliteli hizmetleriyle ön plana çıkan kahve dükkanları, leziz kahvelere eşlik eden atıştırmalıklarıyla da Antalya’nın tarih kokan sokaklarında yaptığınız hoş bir gezintinin ardından, güne güzel bir mola vererek, enerjinizi tazeleyeceğiniz mekanlar oluyor.