Grace Lounge Karaf Wine Bistro

Şarap Evleri

Tüm dünyada en çok tercih edilen içeceklerden biri olan şarap, tarihsel yolculuğu, üretim ve saklanma koşulları, tadım incelikleri gibi detaylarıyla kendine has bir kültür geliştirerek, diğer içkilerden farklı kategorize ediliyor. Geçmişi Antik Çağ’lara kadar dayanan bu leziz içecek, şarkılara, şiirlere, destanlara, filmlere konu olarak, dünyanın her yerinde ve hemen her kültürde, kendine önemli bir yer edinmiş. 

Kırmızısıyla, rozesiyle, beyazıyla, eşlik ettiği her türlü ortamı keyiflendiren, damaklarda hoş ve leziz aromalar bırakan şaraplar, Akdeniz gecelerinin romantizmini artıran vazgeçilmezler arasında yer alıyor. Özellikle Kaleiçi’nin tarihi sokakları arasında bulunan şarap evleri, mahzenlerindeki zengin şarap koleksiyonlarıyla dikkat çekiyor. Bu seçkin mekanların içecek menülerindeki her damak tadına ve yemeğe uygun şarap çeşitleri, akşam saatlerinize ayrı bir keyif, neşe ve mutluluk katıyor. 

Güneşli gün sayısının fazlalığı ve verimli toprakları ile kaliteli üzüm cinslerinin yetiştirildiği Antalya, dört bir yanını çevreleyen Toroslar’ın eteğinde, sırtını ormanlara dayayan üzüm bağlarında üretilen, leziz yerel şaraplarıyla dikkat çekiyor.