Yayla Kuzdere

Antalya’ya 70 km, Kemer’e ise 28 km. uzaklıkta yer alan Yayla Kuzdere, Kemer’in Kuzdere Mahallesi’ne bağlı bir yerleşim yeri. 

Tahtalı Dağı’nın kuzey yamaçlarını karşıdan gören muhteşem manzarasıyla, görenleri kendine hayran bırakan Yayla Kuzdere, tarihi Likya Yolu’nun Beycik- Yayla Kuzdere- Gedelme güzergahında kalan yürüyüş gruplarının, konaklama alanlarından biri olma özelliğine sahip.

950 metre rakımlı yaylada, ceviz yetiştiriciliği yapılıyor. Kış aylarında az da olsa yerleşimin görüldüğü yaylanın nüfusu, yaz mevsiminde artış gösteriyor. 

Enfes güzellikteki doğası ile ünlü yaylayı, günübirlik ziyaret edebileceğiniz gibi, yaylada daha uzun kalmak isteyenler için, köy evlerinde konaklama seçeneği sunan işletmeler bulunuyor. Doğa ile iç içe, sessiz ve sakin bir tatil deneyimi yaşayabileceğiniz ender güzellikteki yaylalardan biri olan Kuzdere’de, dileyenler kamp, trekking, bisiklet gibi aktiviteler de yapabilir. 

Yayla Kuzdere, yorucu şehir hayatından, kalabalıktan ve bunaltıcı sıcaklardan kaçarak, özgürlüğün ve huzurun tadını çıkarmak isteyenlerin, yoğun ilgisini görüyor.