Üçoluk Yaylası

Üçoluk Yaylası, Kemer’den yaklaşık 37 km. mesafede, Ulupınar Mahallesi sınırları içerisinde yer alıyor. Beycik’in yukarısında konumlanan yaylaya, çam ağaçlarının arasından mis gibi kokuları hissederek gideceğiniz yolu sayesinde, oldukça keyifli bir seyahatle varmak mümkün. 

1.500 metre yükseklikteki ormanın gökyüzüyle kucaklaştığı yayla, nefes kesen panoraması, muhteşem doğal güzellikleri ve yemyeşil tabiatı ile Antalya’nın en özel yaylalarından biri. Yaz dönemi boyunca nüfusu artan Üçoluk Yaylası’nda, Kemer, Göynük, Beldibi ve Konyaaltı’ndan gelen yerliler konaklıyor. 

Etrafını saran sedir, çam ve çınar ağaçlarıyla, doğanın içerisinde huzuru hissedeceğiniz yayla, kamp yapmak isteyenler için de oldukça ideal bir bölge. 

Elektrik ve telefon gibi alt yapı hizmetleri olmayan yayladaki basit mimarili fakat bir o kadar da şirin yayla evleri, bölgenin doğasıyla uyum içerisinde bulunuyor. Bu özellikleriyle natürel dokuyu bozmayan konutlar, çevresindeki doğal güzelliklerle adeta bütünleşmiş izlenimi uyandırıyor. 

Flora ve fauna açısından oldukça zengin bir alan içerisinde bulunan yayla, birçok ağaç ve maki bitki toplulukları ile yaban hayat canlılarına ev sahipliği yapıyor.

Üçoluk Yaylası’na, Kemer başta olmak üzere birçok tatil beldesinden kamp, doğa yürüyüşü ve bisiklet turları düzenleniyor. Sizi büyüleyici manzarasıyla ilk görüşte etkisi altına alacak yaylada, adeta zamanın durduğunu hissetmek mümkün.