Feslikan Yaylası

Yaz mevsiminde, deniz kum güneş üçlemesine farklı bir alternatif arayanlar için en ideal lokasyonlardan biri olan Feslikan Yaylası, Antalya ve çevresinin en bilinen yaylalarından biri. Konyaaltı ilçe sınırlarında, kent merkezine 44 km. uzaklıkta, Eren Dağı, Bereket Dağı ve Karadağ arasında uzanan yayla, Antalya Körfezi’nin batı kıyılarında yükselen tüm yaylaların merkezi konumunda yer alıyor. Feslikan Yaylası’na, Çakırlar – Çağlarca – Geyikbayırı - Doyran yol güzergâhı takip edilerek ulaşılıyor.

Yaklaşık 2000 metre yüksekliğiyle, zindelik ve ferahlık veren tertemiz dağ havasını doyasıya soluyabileceğiniz yayla, yemyeşil bitki örtüsü ve geniş ormanlık alanlarıyla dikkat çekiyor. Kavurucu Antalya sıcaklarının yaşandığı günlerde bile serin olan yayladan, 30 km. aşağı inildiğinde, 15 dakikalık mesafede denize girilebiliyor. 

Feslikan Yaylası, doğal güzelliklerinin yanı sıra ev sahipliği yaptığı etkinlikleriyle de son derece ünlü. Yaz aylarında düzenlenen, yüzlerce kişinin katıldığı, geleneksel Feslikan Yaylası Yaz Şenlikleri’nde, yağlı güreş müsabakaları, konserler ve çeşitli eğlenceler düzenleniyor. Kış aylarında da güzelliğinden ödün vermeyen yayla, karlar altındaki bembeyaz görünümü sayesinde, ziyaretçilerini eşsiz doğa manzaraları ile baş başa bırakıyor.

Feslikan Yaylası, elverişli parkurları ile özellikle son yıllarda sporcuların gözdesi konumunda. Sunduğu imkanlarla, keyifli doğa yürüyüşleri ve bisiklet turu için en ideal rotalardan birini oluşturuyor. Yaylayı ziyaret edenler, yakın mesafedeki Bakırlıdağ zirvesindeki Tübitak Gözlemevi’ne de yürüyüş yapabiliyor.