Ekizce Yaylası

Antalya’nın Konyaaltı ilçesi Hisarçandır Mahallesi’ne bağlı Ekizce Yaylası, 45 kilometrelik uzaklığıyla, Antalya'ya en yakın konumdaki sedir ormanlarının yer aldığı bölge.

800 yıllık asırlık sedir ormanları ile kaplı yayla, aynı zamanda, Antalya’nın sembol çiçeği şakayıkların, doğal yaşam alanı olma özelliğini taşıyor.

Zengin bir fauna ve floraya sahip yaylada, ağaçkakan, keklik, yabani güvercin, şahin, kartal gibi kuşlar, kurt, tilki, tavşan, sincap gibi memeliler yaşıyor. Bölge, nesli tehlike altında olan çift boynuzlu yaban keçisine de ev sahipliği yapıyor.

Ekizce Yaylası civarında, ağırlıklı olarak, başta sedir ağacı olmak üzere, meşe, çam, ardıç, akçakesme, yabani çilek, kuşburnu, yabani mersin, çiğdem, kardelen, adaçayı, papatya, siklamen, yılanyastığı, ekin çiçeği, vargit çiçeği, sümbül gibi bitki türleri görülüyor.

Kent merkezine yakın mesafede olduğu için şehirden uzaklaşmak isteyenlerin ilk tercihlerinden biri olarak akla gelen Ekizce Yaylası, Toros Dağları’nın eteğinde, ormanların tam ortasında sizleri bekliyor. Ziyaretçilerini birçok açıdan cezbeden yayla, doğal güzellikleri, oksijeni bol enerji ve ferahlık veren temiz havası ile aradığınız huzurlu ortamı ve sakinliği sizlere sunuyor.