Beycik Yaylası

Antalya il merkezine 70 km, Kemer ilçesine 25 km. uzaklıkta yer alan Beycik Yaylası, rahat, konforlu yolları ve kolay ulaşım imkanları ile yılın her dönemi ziyaretçi akınına uğrayan bir yerleşim bölgesi. Yaz sıcaklarından kaçış noktası olarak görülen yaylada son yıllarda, birçok müstakil ev ve yazlıkların sayısında, artış gözleniyor. 

Tahtalı Dağı'nın denize bakan yamacında kurulan ve dağın belki de en güzel seyirliğine sahip olan Beycik Yaylası, yeşilliklerle kaplı olağanüstü görselliği ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkıyor. Harikulade bir dağ ve deniz manzarası sunan yayla, eşsiz atmosferiyle, konuklarını adeta masalsı bir dünyanın içine çekiyor.  

Deniz seviyesinden 850 metre yükseklikte bulunan yayla, nem oranı düşük berrak havası, şehrin gürültüsünden uzak, sessiz ve huzurlu atmosferi ve doğal ortamlarında yetiştirilen ürünleri ile ön plana çıkıyor.

Tarihi Likya Yolu’nun Çıralı – Beycik – Tahtalı Dağı – Yayla Kuzdere güzergahında yer alan Beycik Yaylası, doğa ile baş başa bir gün geçirmek isteyen macera tutkunlarına, birçok etkinlik yapma fırsatı sunuyor. Trekking, bisiklet, jeep safari, eşek turları gibi aktivitelerle, bölgede bir gününüzü dolu dolu geçirebilirsiniz. Yaylada, konaklama tesislerinin yanı sıra, enfes manzaraya karşı keyifli bir mola verebileceğiniz restoranlar da mevcut.