Feslikan Yaylası Ovacık Yaylası Gökbel Yaylası Gömbe Yaylası Göktepe Yaylası Söbüce Yaylası Gedelme Yaylası Salamut Yaylası Yayla Kuzdere Çimi Yaylası Gedevet Yaylası İmecik Yaylası Beycik Yaylası Ördübek Yaylası Üçoluk Yaylası Ekizce Yaylası

Yaylalar

Ziyaretçilerine sayısız aktivite seçenekleri ve tatil olanakları sunan Antalya, Türkiye’de yayla turizmi denilince ilk akla gelen destinasyonların başında geliyor. Kente gelen misafirlerin bir kısmı kıyıları tercih ederken bazıları da doğayla bütünleşerek huzur bulmak için yaylalara çıkıyor. 

Dağlık ve engebeli arazi yapısı nedeniyle, yüksek rakımlı birçok yaylaya sahip olan kentin, enfes coğrafi güzelliklerle kaplı yaylaları, ziyaretçilerine yılın her dönemi, eşsiz panoramik manzaralar sunuyor. 

Bunaltıcı sıcaklardan kaçan şehir sakinlerinin yaz aylarında ikamet yeri olarak kullandıkları, yemyeşil ormanlarla kaplı, bol su kaynaklarına sahip, sayısız bitki türü ve hayvana ev sahipliği yapan yaylalar, yürüyüş, tırmanış, kamp, fotoğrafçılık gibi türlü aktivitelerle de doğa severleri cezbediyor. Siz de deniz tatiline serin ve bol oksijenli bir alternatif arıyorsanız, Antalya’nın saklı güzellikler barındıran yemyeşil yaylaları ile tanışmayı unutmayın.