İncekum Tabiat Parkı

Antalya şehir merkezine 109 km. uzaklıkta bulunan İncekum Tabiat Parkı, Alanya ilçesinin Avsallar Bölgesi’nde yer alıyor. 2710 dekarlık bir alana yayılan tabiat parkı, içerisinde ücretli kamp alanının da bulunduğu masmavi bir deniz ile yemyeşil ağaçların eşsiz bir uyum içerisinde buluştuğu benzersiz bir doğaya sahip. 

Bitki örtüsünü, ağırlıklı olarak kızılçam ağaçlarının oluşturduğu parkta, okaliptüs, defne, palmiye, zakkum, meşe, sandal, Kıbrıs Akasyası gibi farklı türleri de görmek mümkün. Muhteşem güzelliklerle dolu parkta, cıvıl cıvıl kuş sesleri arasında yürüyüş yaparken, huzuru sakinliği hissedebilir, enfes manzaralar arasında, tüm yorgunluğunuzu geride bırakabilirsiniz.  

İncekum Tabiat Parkı’nın, berrak suları ve incecik kumlarıyla ünlü 2,5 km’lik plajında, deniz ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Yeşil ve mavinin farklı tonlarını göreceğiniz doğanın kucağında, keyifle zaman geçirerek, çam ağaçlarının gölgesi altında dinlenebilirsiniz. Bölgenin eşsiz tabiatını keşfederken, piknik, doğa yürüyüşü, dalış, doğa fotoğrafçılığı gibi aktiviteler yaparak, unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.