Kurşunlu Şelalesi Tabiat Parkı Yukarı Düden Şelalesi Uçansu Şelalesi Gündoğmuş Uçansu Şelalesi Serik Aşağı Düden Şelalesi Uçarsu Şelalesi Manavgat Şelalesi Çitdibi Takım Şelaleleri Kocaçay Şelalesi

Şelaleler

Güneşi, denizi ve yemyeşil doğasıyla Akdeniz’in en güzel destinasyonlarından biri olan Antalya, dünyanın her köşesinden sayısız ziyaretçiyi ağırlıyor. Bereketli coğrafyasında, bulundukları bölgelere hayat veren birçok su kaynağına sahip şehir, keşfedilmeyi bekleyen çok sayıda gizli güzelliğe sahip. 

Metrelerce yükseklikten aşağı düşerek gürül gürül akan şelaleler, etkileyici görsellikleriyle ziyaretçilerini benzersiz manzaralarla baş başa bırakıyor. Birçoğunun çevresinde yürüyüş, kamp, piknik, fotoğrafçılık gibi aktivitelerin yapıldığı şelaleler, doğanın içerisinde, huzurlu ve keyifli anlar yaşama imkanı sunarak, seyahat tutkunlarının en cazip gezi rotalarını oluşturuyor. 

Türkiye’de denize dökülen tek şelale olan Aşağı Düden, doğanın içerisinde bir sığınak olan Kurşunlu, çevresindeki mesire alanları ile şehrin içerisinde yemyeşil bir vahayı andıran Yukarı Düden, suyunun rengi, eşsiz tabiatı ile doğa harikası Manavgat Şelalesi başta olmak üzere, bu yeryüzünün saklı cennetleri, Antalya’nın dört mevsim ziyaret edilebilecek gezi noktaları olarak ön plana çıkıyor.