Beydağları Sahil Milli Parkı Üzümdere Yaban Hayatı Geliştirme Sahası Köprülü Kanyon Milli Parkı Güllük Dağı (Termessos) Milli Parkı Altınbeşik Mağarası Milli Parkı

Milli Parklar

Antalya; Toroslara sırtını dayamış milli parklarıyla, adeta cennetten bir köşe niteliğinde. Sayısız zenginliklere ev sahipliği yapan milli parklar, kentin tarih ve doğa ile iç içe geçen etkileyici coğrafyasını, benzersiz bir şekilde gözler önüne seriyor.

Maki toplulukları, çam, sedir, ardıç, meşe, köknar gibi ağaçlarla kaplı eşsiz tabiatları, zengin flora ve faunaları sayesinde kendine has birçok özellikler barındıran milli parklar, endemik bitkilerin, rengarenk çiçeklerin ve yaban hayatı canlılarının yaşam alanı olduğu kadar, kenti ziyaret eden turistlere de doğa ile kucaklaşma fırsatı veriyor. 

Akdeniz’deki doğal yaşam çeşitliliğinin en güzel örneklerini görebileceğiniz ve harikulade bir tabiatın içerisinde zamanın nasıl geçtiğini unutacağınız milli parklarda, doğa yürüyüşleri, piknik, kamp, fotoğrafçılık, yaban hayatı gözlemciliği, tırmanış, rafting gibi türlü aktivitelerle, Akdeniz’de olmanın tüm ayrıcalıklarını hissederek, hayatınıza farklı deneyimler katabilirsiniz.