Tersane Koyu

Demre ilçesindeki Tersane Koyu, her köşesi tarih kokan Kekova Bölgesi’nin batı tarafında bulunuyor. Kaş, Demre ve Üçağız’dan kalkan gezi ve tur teknelerinin demirleme alanı olan koyun, kıyısında ve denizin içerisinde bulunan tarihi eserler, mitolojik bir dünyanın ortasında, eşsiz bir yüzme keyfi yapmanızı sağlıyor.

Likyalılar Dönemi’nde, Batık Şehir’in gemi yapımı bölümünün yer aldığı Tersane Koyu’nda, Helenistik Dönem’de yapılmış kulenin, kiliselerin, şapellerin ve liman yapılarının kalıntılarını fark etmek mümkün. Koydan tekne ile devam ettiğinizde, karaya paralel şekilde konumlanmış, Antik Çağ ve Roma ile Bizans Dönemi’nden kalma eserlerin kalıntılarına rastlanıyor.

Turkuaz renkli tertemiz ve berrak sularıyla dikkat çeken koyda, dalış yaparak su altının zenginliklerini ve rengarenk deniz yaşamını keşfedebilirsiniz. 

Geçmişle günümüzü buluşturan bu küçük ve sevimli koy, tarihi ve doğal güzelliklerin iç içe geçtiği ender yerlerden biri. Muhteşem görsellikte panoramalar sunan Tersane Koyu’nu, Antalya ziyaretinizde mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz.