Tekirova Plajı

Antalya’ya 59 km, Kemer’e 20 km. mesafede bulunan Tekirova, Toroslar’ın uzantısı olan Beydağları’nın eteklerinde kurulu. 

Muhteşem doğasıyla dikkat çeken, küçük ve şirin bir tatil beldesi olan Tekirova’da, doğa ile iç içe, lüks ve konforlu konaklama anlayışının ön plana çıktığı, birçok tatil köyü ve otel hizmet veriyor.  

Üç tarafı dağlarla çevrili Tekirova, yaklaşık 4 km. uzunluğundaki kumsalı, yemyeşil ormanları ve kristal berraklığındaki denizi ile unutulmaz bir tatil deneyimi için tüm olanaklara sahip. Kızılçam ormanlarının ağırlıkta olması ve neredeyse kıyılara kadar inmesi nedeniyle, 2016 yılında ‘Tekirova Tabiat Parkı’ olarak ilan edilen bölgenin özel konumu sayesinde, havası da birçok yere göre daha ferah.

Mavi Bayraklı Tekirova Sahili’nde, denize sıfır otellerin kendi plajları bulunmakla birlikte sahil kesiminde, halk plajı da mevcut. Derinliği kademe kademe artan çakıllı plajda, masmavi suların ve mis gibi havanın tadını çıkarabilirsiniz. Tatilciler için birçok keyifli aktivite seçenekleri sunan sahil kesiminde, özellikle su sporları imkanlarını değerlendirerek, tatilinize heyecan ve renk katabilirsiniz.