Sazak Koyu

Doğal güzellikleri ve sessizliğiyle misafirlerini büyüleyen Sazak Koyu, Beydağları Sahil Milli Parkı’nın batı kısmında, Olympos ile Adrasan arasında yer alıyor. Sırtını Musa Dağı’na dayayan koyu, mavi yolculuk kaptanları, harikulade atmosferi ve romantik görünümü sebebiyle, ‘Balayı Koyu’ olarak da adlandırılıyor.

Her iki yanı dik kayalıklarla kaplı koyun geniş kumsalı, yeşilliklerle kaplı ormanın içerisine doğru ilerliyor. Adrasan’dan kalkan tur teknelerinin genellikle ilk uğradıkları yer olan koya, kara yolu ile de gidiliyor. Ancak yolun hemen hemen tek araç geçebilecek kadar dar ve toprak oluşu nedeniyle, çoğunlukla deniz yolu ile ulaşım tercih ediliyor. 

Issızlığı, durgun denizi, güzel kumsalıyla dikkat çeken koy, eşsiz ve bakir kalmış doğası ile ziyaretçilerinde daha ilk bakışta hayranlık uyandırıyor. Koyun hemen derinleşmeyen, masmavi ve akvaryum berraklığındaki denizinde keyifle yüzerken, deniz kaplumbağaları ve çeşit çeşit balıkları görebilirsiniz. Zengin bir su altı dünyasına sahip koy, dalış tutkunlarının da tüm beklentilerini karşılayacak özellikler barındırıyor. 

Elektrik ve telefon sinyalinin olmadığı Sazak Koyu, şehrin karmaşasından, gürültü ve kalabalığından uzaklaşıp sessiz ve sakin bir ortamda dinlenmek ve doğanın içerisinde vakit geçirmek isteyenler için, huzurlu bir atmosferde kamp yapma imkanı da sunuyor.

Gündüz saatlerinde yeşil ve mavinin kucaklaştığı enfes bir doğayla, geceleri yıldızlarla baş başa kalacağınız Sazak Koyu, Akdeniz’in saklı güzelliklerinden biri olarak, ziyaretçilerini bekliyor.