Limanağzı Plajı

Kaş’ın en güzel koylarından biri olarak nitelendirilen Limanağzı Plajı, adını aldığı Limanağzı Koyu’nda yer alıyor. Sadece ilçe merkezinden kalkan küçük teknelerle yaklaşık 20 dakikada ulaşılabilen koy, konumu sayesinde bölgede güneş ışıklarının en uzun kaldığı koy olarak biliniyor. 

Doğal sit alanı ilan edilen koyda, yapılaşmaya izin verilmiyor. Plajda, bazıları konaklama hizmeti veren işletmelerden günübirlik olarak da faydalanmak mümkün.  Bu işletmeler, çoğunlukla ahşap platformlar üzerine konulan şezlong, sedir ve localarda misafirlerini ağırlıyor. Gün boyunca tur ve gezi teknelerinin uğrak noktası olan plaj, tertemiz ve billur deniziyle de Mavi Bayrak ödülüne sahip.

Koyu çevreleyen yemyeşil tepeler, denizin dibinden başladığı için plaj alanı dar olan koy, oldukça korunaklı bir yapıda. Bu yüzden deniz neredeyse hep dalgasız. Caretta Caretta’ların sıklıkla ziyaret ettiği koy, dalış meraklılarının da gözdesi. 

Limanağzı Koyu, dingin atmosferiyle, kalabalıktan kaçarak, gündüz güneş ve gece yıldızlarla kucaklaşmak isteyenlere, aradıkları huzurlu ve sessiz ortamı sunuyor.