Konyaaltı Plajı

Antalya’nın Lara Plajı ile birlikte en popüler plajı olan Konyaaltı Plajı, Antalya şehir merkezinin batısında yer alıyor. Adını Antalya’nın yanı sıra tüm Türkiye’de duyuran dünyaca ünlü plaj, yaklaşık 7 km. sahil şeridi ile hizmet veriyor. Her yıl yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan bu eşsiz bölge, ulaşım kolaylığı sayesinde, kentin en önemli cazibe merkezlerinden biri.

Konyaaltı adının kaynağı ile ilgili iki ayrı rivayet bulunuyor. Bunlardan ilki, Osmanlılar Dönemi’nde büyük bir şehir olan Konya’dan Antalya’ya gelenlerin, sahili gördüklerinde Konya’nın altına gittik anlamında Konyaaltı ifadesini kullanması. Diğeri ise Antalya’nın falezler üzerinde yer almasından dolayı bölgenin ‘Koy Altı’ şeklinde adlandırılması ve bu kelimenin zaman içerisinde, Konyaaltı'na dönüşmesi.

Lara’ya göre daha serin sulara ve derinliğe sahip Konyaaltı’nın, bir kısmı ince kumlardan oluşsa da genellikle çakıl taşlarıyla kaplı bir kumsalı var. Mavi Bayraklı plajın, temiz ve berrak sularında, gün boyu deniz keyfi yapmanız için tüm imkanlar mevcut. Halk plajları ile birlikte, farklı işletmeler tarafından hizmet veren 30’dan fazla özel plajın olduğu sahil şeridi, hareketli ve enerjik ortamıyla, bir buluşma noktası olarak görülüyor. Misafirlerinin rahatlığını düşünen özel plajlarda, konforlu şezlong, yatak ve localarda keyifli vakit geçirebilir, deniz manzarasına karşı keyifle içeceğinizi yudumlayabilir, düzenlenen renkli aktivitelerle, gününüzü hareketlendirebilirsiniz. Akşam saatlerinde de hizmet veren plajlarda, tüm gününüzü denizle iç içe geçirebilirsiniz. 

Konyaaltı Plajı’nda, sezon boyunca geceleri de hareket bitmiyor. Hava karardığında sahil kesimi, deniz keyfine devam etmek isteyenlerin yanı sıra piknik yapanlarla ve şehir merkezine göre daha ferah olan havanın tadını çıkarmak isteyenlerle dolup taşıyor.

Sınırsızca deniz ve güneşin tadını çıkarma imkanı veren Konyaaltı Plajı, Sahil Antalya Yaşam Parkı, içerisinde bulunuyor. Bir tarafta engin deniz ve muhteşem plaj, bir tarafta çam ormanlarıyla kaplı park, yeşil ve maviyi uyum içerisinde bir araya getiriyor. Sahil Antalya Yaşam Parkı, ziyaretçilerine, denize girmenin dışında, çeşitli alternatifler de sunuyor. Dört mevsim boyunca bitmeyen etkinlikleriyle, Antalya’nın en hareketli noktalarından biri olan Sahil Antalya Yaşam Parkı’nda, konserler başta olmak üzere birçok farklı organizasyonlar düzenleniyor. Dinlenme ve seyir alanlarıyla dolu park, yürüyüş, bisiklet, tenis, basketbol, kaykay, paten gibi aktivitelerle de spor tutkunlarının vazgeçilmez lokasyonlarından.