Kaputaş Plajı

Daha ilk anda görenleri etkileyen, güzelliğiyle Antalya’nın ve Türkiye’nin sayılı plajları arasında yer alan Kaputaş Plajı, Kaş’a, 20 km. Kalkan’a, 7 km. mesafede bulunuyor. Bir doğa harikası plaj, Kaş ile Kalkan arasındaki sahil yolu üzerinde konumlanıyor. Çevresinde çok sayıda mağara olduğu için halk arasında plaj, Kanyon Ağzı Plajı olarak da biliniyor.

Kendisiyle aynı adı taşıyan ve sarp kayalıklarla çevrili etkileyici bir koydaki plaja giriş ücretsiz. Yol kenarından başlayan 187 basamaktan oluşan merdivenlerle ulaşılan plajın eşsiz güzelliğini görünce, neden bu zahmetli inişe değdiğini anlıyorsunuz. 

Dağlardan gelen kaynak suyu karıştığı için Kaputaş Plajı’nın denizi oldukça soğuk. İki yanı korunaklı sahilinde ise hem altın sarısı kumlar hem beyaza yakın çakıl taşları bulunuyor. Mavi bayraklı plaja asıl ününü veren ise kristal berraklığındaki, açık yeşilden laciverte çalan turkuaz rengi suları. Akdeniz’in boğucu sıcaklarında, serinliğiyle ferahlık veren deniz, hemen derinleştiği ve açıklarda akıntılar olduğu için mümkün olduğunca dikkatli yüzülmesi öneriliyor. 

Kaş seyahatiniz sırasında mutlaka rotanıza dahil etmeniz gereken Kaputaş Plajı, sunduğu görsel şölen ile mavi yolculuk teknelerinin de en popüler demir atma yerleri arasında…

Kaş’ı ziyaret edenlerin, albümlerine en güzel kareleri eklediği plaja inmeden önce, siz de harikulade manzarayı yukarıdan da doyasıya izlemeyi ve bol bol fotoğraf çektirmeyi unutmayın!