Göynük Plajı

Antalya ile Kemer arasında kalan Göynük, Antalya’ya 36 km. Kemer’e 6 km. mesafede yer alıyor. Kemer’in en ilgi çekici tatil beldelerinden biri olan Göynük, doğal güzellikleri ile çok kısa sürede, ziyaretçilerini etkisi altına almayı başarıyor.

Kemer’in gözdesi olan tatil yöresi, masmavi suların, yemyeşil doğanın ve huzurun bir diğer adı olacak niteliklere sahip. Göynük, tarihi M.Ö. 690’lara dek uzanan ve pek çok medeniyete ev sahipliği yapan büyüleyici bir cennet.

Plajı ve denizi, tatilciler için güzel imkanlar sunan Göynük’ün yaklaşık 2,9 km’lik geniş ve oldukça güzel bir kumsalı var. 2008 yılında Mavi Bayrak alan plajda, lüks ve konforlu konaklama seçenekleriyle ön plana çıkan tatil köyü ve otellerin, kendilerine ait plajları bulunuyor.

Günübirlik gelenlerin faydalanabileceği halk plajı bölümü de bulunan Göynük Plajı’nda, güneşlenebilir, berrak denizin tadını doyasıya çıkarabilir, özellikle gün batımlarında, muhteşem manzaralarla baş başa kalabilirsiniz. Aktivitelerle dolu bir gün geçirmek istiyorsanız, deniz paraşütü başta olmak üzere çeşitli su sporları imkanlarından faydalanabilirsiniz. Ayrıca plajdan hareket eden tekne turları ile çevredeki diğer koyları ziyaret edebilirsiniz.