Gökkaya Koyu

Gökkaya Koyu, Demre ve Kaş ilçeleri arasında yer alıyor. 3 adet girişi olan koyun, Kaş tarafından gelen batı geçidi Kisneli Adası ile ana kara arasında, orta geçidi Kisneli ve Aşırlı Adası arasında, Demre yönünden gelen doğu geçidi ise Aşırlı Adası ile ana kara arasında bulunuyor. 

Simena Antik Kenti, Üçağız Sahil Köyü ve Kekova Batık Şehir’in açık denizdeki Likya kalıntılarına kısa bir mesafede bulunan Gökkaya Koyu, bu ayrıcalıklı bölgede yer alan ve harika manzaralar sunan koyların en büyüğü olma özelliğini taşıyor. Koyun ortasında, oldukça kayalık birkaç adacık ve koyun kuzey tarafında, tarihi kalıntılar mevcut.

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerin iç içe geçtiği bu atmosferi yaşamak için mavi tur tekneleri ve yatların mutlaka demir attığı Gökkaya Koyu, sunduğu çeşitli aktivite seçenekleri ve eğlence imkanları ile de ön plana çıkıyor. Su sporları yapan bir işletmenin bulunduğu koyda, geceleri hizmet veren ve işletmenin kendi botuyla ulaşabileceğiniz bir de bar bulunuyor.

Gökkaya Koyu’nda, zeminde soğuk su kaynakları olduğu için bölgedeki diğer koylara göre deniz daha serin. Özellikle kavurucu Akdeniz sıcaklarında, Gökkaya’nın ferahlatıcı sularında yüzmek, ziyaretçilerine bambaşka bir keyif veriyor.

Masmavi, ışıl ışıl denizi ile görenleri cezbeden koy, Akdeniz’in eşsiz zenginliklerini yaşamak için harika bir seçim oluyor.