Falez Plajları

Antalya’ya göz alıcı bir görünüm kazandıran ve ziyaretçilerini çarpıcı manzaralarla karşı karşıya bırakan doğa harikası falezlerin, Akdeniz’in tertemiz sularıyla buluştuğu 5 ayrı noktada yer alan Falez Plajları, misafirlerine sınırsız bir deniz keyfi yaşatıyor.

Falez kıyı bandında bulunan, hepsinde Mavi Bayrak dalgalanan Erenkuş Falez Plajı, Erdal İnönü Kent Parkı Plajı, İnciraltı Falez Plajı, Mobil Falez Plajı ve Konserve Koyu Plajı, şehrin merkezini süsleyen, huzurlu, konforlu, samimi ortamlar sunuyor.  

Muratpaşa Belediyesi tarafından işletilen ahşap platformlar üzerine kurulu plajlara girişler ücretsiz. Hepsinde, duş ve tuvalet imkanları mevcut. Mobil Falez Plajı hariç diğer dört plajda, belli bir ücret karşılığında kullanabileceğiniz şezlong ve şemsiyelerle, yeme içme ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz büfeler de mevcut. 

Her biri, dünyaca ünlü seyahat dergilerine, sosyal medya hesaplarına konu olan ve şehrin simgelerinden sayılan plajlar, yerli halk kadar, şehre gelen turistler tarafından da sıkça tercih ediliyor. Özellikle dalış tutkunları da kayalıklar arasındaki zengin su altı dünyasını keşfetmek için plajlara akın ediyor.

Antalya’nın tam kalbinde yer alan Falez Plajları, kent sakinlerine ve turistlere, şehrin merkezinde denize girme imkanı veriyor. Yalçın kayalıkların arasında, akvaryumu andıran masmavi berrak sularda, görkemli Beydağlarına karşı yüzmek, Akdeniz’in eşsiz güzelliğini yaşamanın ayrıcalıklı bir yolu oluyor.