Çaltıcak Plajları

Konyaaltı’nın Liman Mahallesi sınırları içerisinde, Antalya Kemer Karayolu’nun yaklaşık 19. ve 21. kilometrelerinde yer alan Çaltıcak Plajları, elverişli ulaşım imkanları ve şehir merkezine yakınlıklarından dolayı, Antalyalıların yüzme, piknik ve kamp amaçlı tercih ettiği noktaların başında geliyor. 

Çaltıcak Plajları’nın Antalya’dan Kemer istikametine giderken ilk sırada olanı Küçük Çaltıcak, yolun devamında yer alan diğer plaj ise Büyük Çaltıcak olarak adlandırılıyor. Plajların arasında yaklaşık 2 kilometrelik mesafe bulunuyor. Büyük Çaltıcak Plajı’nın, 500 metre, Küçük Çaltıcak Plajı’nın ise yaklaşık 300 metre sahil uzunluğu mevcut.

Özellikle hafta sonları, yoğun ziyaretçi akınına uğrayan, kent sakinlerinin doğaya kaçış yeri olan plajların en dikkat çekici özellikleri, Kızılçam ağaçları ile örtülü eşsiz bir doğaya sahip olmaları. Ormanın denizle kucaklaştığı plajlarda, ince kumullar göze çarpıyor. 

Girişleri ücretli olan ve mesire alanı şeklinde düzenlenen plajlarda, mangal yakabilir hem deniz hem yeme içme keyfi yaparak bir gününüzü doğayla baş başa huzurlu bir ortamda geçirebilirsiniz. 

Çaltıcak Plajları’nda, şehrin stres ve gürültüsünden uzaklaşarak doğal güzelliklerin tadını çıkarmak ve Antalya’nın sembollerinden Sıçan Adası’na karşı masmavi berrak sularda yüzmek, ziyaretçilerine farklı bir deneyim yaşatıyor.