Ayışığı Plajı

Kemer ilçesinin en güzel koylarından biri olan Ayışığı Koyu, ilçe merkezine 10 dakikalık yürüyüş mesafesinde bulunuyor. Denizden ve karadan ulaşımın mümkün olduğu koya, girişler ücretsiz. Koyun arkasında, çam, palmiye ve okaliptüs ağaçlarıyla dolu Ayışığı Parkı bulunuyor. Parka bitişik olan yemyeşil ağaçlarla örtülü plajın, ismini geceleri ay ışığını en güzel şekilde yansıtan yer olduğu için aldığı söyleniyor. 

100 yıllık ağaçların arasında, hilal biçiminde konumlanan Ayışığı Plajı, Akdeniz’de olduğunuzu hissettiren benzersiz bir doğanın tam merkezinde yer alıyor. Yaklaşık 500 metre uzunluğundaki plaj, tertemiz ılık sulara, altın sarısı incecik yumuşak kumlara sahip. 

Kemer Halkı’nın yanı sıra yerli ve yabancı turistlerin de akın ettiği Mavi Bayraklı plajda, yeme içme ihtiyaçlarınızı temin edeceğiniz, şezlong ve şemsiye kiralayabileceğiniz birçok özel işletme hizmet veriyor. Yaz mevsiminin coşkusunu doyasıya yaşayacağınız Ayışığı Plajı’nda, farklı konseptte birçok etkinlik düzenleniyor. Dileyenler plajda, deniz kum ve güneşin tadını çıkarabilir. Dileyenler ise su sporları ile günlerine hareket ve macera katabilir. Tatlı su keyfi yapmak isteyenler için ise plajda, küçük bir Aquapark mevcut. Geceleri farklı bir ambiyansa bürünen koyda, canlı müzikler eşliğinde, yakamozları seyretmek ise unutulmaz bir deneyim.

Koyun bir ucundaki tepenin üzerinde, Kemer Folklorik Yörük Parkı Açık Hava Müzesi yer alıyor. Eşsiz Ayışığı Koyu’nda denize doyduktan sonra, doğa ile iç içe olan bu müzeyi gezebilir, parktaki asırlık ağaçların altında mola vererek dinlenebilirsiniz.