Alacasu Cennet Koyu

Alacasu Cennet Koyu, Antalya’ya yaklaşık 68 km, Kemer 10 km. mesafede, Phaselis Antik Kenti ve Çamyuva arasında yer alıyor. Beydağları Milli Parkı ve çam ormanlarıyla çevrili, 1. derecede sit alanı olan koy, ziyaretçilerini muhteşem manzaralara şahit olacakları eşsiz bir atmosferle buluşturuyor.  

Hem karadan hem denizden ulaşım sağlanan koy, denizden bakıldığında görkemli bir dağ manzarasıyla, karadan bakıldığında engin ve masmavi deniziyle, konuklarını karşılıyor.

Kemer’in barındırdığı en nadide güzelliklerden biri olan Alacasu Cennet Koyu, 175 metrelik plajı, etrafındaki yürüyüş yolları, kamp ve piknik alanı ile doğaseverlerin en çok tercih ettiği plajların başında geliyor. Enfes görselliği nedeniyle, mavi tur tekneleri ve yatlar da koyda sık sık demirliyor.

Masmavi denizin yemyeşil ormanla bütünleştiği, sakin, ferah ve huzurlu bir ortama sahip koyun, tertemiz cam gibi sularında yüzerken, incecik kumlarla kaplı kumsalında güneşlenirken, doğanın tam kalbinde yer aldığınızı fark ederek, tüm yorgunluğunuzun geride kaldığını hissedebilirsiniz.

Alacasu Cennet Koyu’nda kamp yapacakların ihtiyaçlarını önceden temin etmeleri öneriliyor. Koy aynı zamanda, küçük balıkçı teknelerinin uğradığı bir barınağa sahip. Eğer imkanınız varsa bu teknelerden balık satın alabilirsiniz. 

Kendine has güzellikleri olan Alacasu Cennet Koyu, misafirlerini, adına yakışır nitelikte bir yeryüzü cennetiyle baş başa bırakıyor.