Akçagerme Plajı

Kaş’ın en güzel plajlarından biri olan Akçagerme Plajı, Kaş – Kalkan yolu üzerinde, ilçe merkezine 4 km. uzaklıkta yer alıyor. Civardaki en geniş koylardan birisine kurulan plaj, Küçük Çakıl ve Büyük Çakıl Plajları’ndan sonra, Kaş’ta denize girebileceğiniz çarşıya en yakın plajlardan biri.

2009 yılında Mavi Bayrak alan yaklaşık 200 metre uzunluğundaki Akçagerme Plajı, ilçe sakinleri kadar yerli ve yabancı turistlerin de en çok tercih ettiği plajlardan. Küçük çakıl taşlarından oluşan plajın, suyu çok da soğuk olmayan, metrelerce gitseniz de sığ, dalgasız ve akvaryum gibi berrak bir denizi bulunuyor. Plaj, bu yüzden çocuklu aileler ve yüzme ile arası pek de iyi olmayanlar için çok uygun.

Akçagerme’yi Kaş’ın diğer plajlarından ayıran en önemli özelliği ise yeşilin en göz alıcı tonlarından birine sahip olan suyunun rengi. Plajı çevreleyen ağaçların rengini almış gibi görünen turkuaz renkli sular, ziyaretçilerini daha ilk bakışta etkisi altına alıyor.

Büyüleyici manzaralar sunan Akçagerme Plajı’nda, gün içerisinde ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz bir tesis bulunuyor.  Kaş Turizm ve Meslek Lisesi öğrencileri tarafından işletilen plaj, Antalya’da öğrenciler tarafından işletilen tek plaj olma özelliğine sahip. Misafirlerin konforu için her türlü ayrıntının düşünüldüğü plajda, çocukların farklı özellikteki kaydıraklarında ve havuzlarında hiç sıkılmadan eğlenebileceği bir aquapark ile spor tutkunları için basketbol, voleybol ve tenis sahaları mevcut.