Adrasan Koyu

Antalya şehir merkezine 95 km. Kemer ilçesine 55 km. uzaklıktaki Adrasan Koyu, Kumluca ilçesine bağlı Adrasan Köyü’ne 4 km. mesafede yer alıyor. Eski adı Çavuşköy olan bölge, yerli halkın deniz kenarında tesisler işleterek, turizme katkı sağladığı ender yerlerden.

Eşsiz güzelliklerle dolu bölge, daha çok doğayla baş başa kalmak ve sessiz sakin bir ortamda kalabalıklardan uzakta, dingin saatler geçirmek isteyenlere hitap ediyor.

Tam bir doğa harikası olan Adrasan Koyu, yaklaşık 2 km. uzunluğu, çam ağaçlarıyla çevrili tabiatı, kumlu sahili ve akvaryum berraklığındaki tertemiz denizi ile Antalya’nın en güzel plajlarından birine sahip. Denizi fazla derin olmayan ve sakinliğiyle göl tadında olan koy, çocuklu ailelerin ve yüzmeyle arası pek de iyi olmayanların da tercihi.

Bugüne kadar kendi niteliklerini koruyarak kalabilen el değmemiş doğası ve huzur veren atmosferiyle, kent sakinlerinin yanı sıra, şehir dışından da birçok kişinin tatilini geçirmek için geldiği Adrasan Koyu’nda, samimi ve sıcak ortamlarıyla ön plana çıkan, çoğu aile işletmesi, butik otel ve pansiyonlar mevcut. Tesislerin büyük bir kısmı denize sıfır.

Adrasan Koyu, rüzgarlara karşı korunaklı, doğal bir liman olması sayesinde, balıkçılık yapanların ve mavi yolculuk teknelerinin uğrak noktalarından biri konumunda. Koydaki gezi tekneleri, çevredeki Suluada, Akvaryum, Ceneviz, Sazak gibi koylara, günübirlik tekne turları düzenliyor. Su altını keşfetmek isteyenler için ideal bir konumda olan koyun pırıl pırıl suları, dalış için elverişli imkanlar tanıyor. Dünyaca ünlü Likya Yürüyüş Yolu üzerinde yer alan önemli güzergahlardan biri olan Adrasan, doğa yürüyüşleri için de uygun bir bölge. Koyun sağındaki kıyısını takip ederek, yaklaşık 45 dakikalık bir yürüyüş sonrasında, Adrasan Deniz Feneri'ne ulaşabilirsiniz.