Tazı Kanyonu Sapadere Kanyonu Ahmetler Kanyonu Kesme Boğazı Kanyonu Göynük Kanyonu Köprülü Kanyon Milli Parkı Güver Uçurumu Kanyonu Gökbük Kanyonu Kapuz Kanyonu

Kanyonlar

Çağlar boyunca birçok köklü uygarlığın yerleşim yeri olan Antalya, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle olduğu kadar benzersiz coğrafyasıyla da ziyaretçilerini kendine hayran bırakmayı başarıyor. Arazi yapısı, kayaçlarının sahip olduğu özellikler, yüksek debili akarsuları sayesinde Antalya il ve ilçelerinde çok sayıda kanyona rastlamak mümkün. 

Sayısız bitki ve hayvan türüne ev sahipliği yapan tabiat harikası kanyonlar, zengin ekosistemlerinin yanı sıra doğa ile baş başa kalmak isteyenlere de farklı alternatifler sunuyor. Büyüleyici manzaralarla karşı karşıya kalacağınız kanyonlarda, heyecan ve macera dolu saatler geçirebilirsiniz. Kanyonların buz gibi berrak sularında serinleyebilir, rafting yaparak adrenalin seviyenizi yükseltebilirsiniz. Tırmanış, kanyon safarisi, ATV safari turu gibi aktivitelerle, sınırlarınızı ve dayanma gücünüzü test edebilirsiniz. Yemyeşil bir doğanın içerisinde zorlu olduğu kadar keyifli parkurlarda yürüyerek ya da bisiklet turuna çıkarak, bulunduğunuz çevreyi daha yakından keşfedebilirsiniz. 

Antalya’nın gizli cennetleri arasında sayılan birçoğu arkeolojik kalıntılarla dolu, doğal oluşumlu kanyonlarda, tarih ve doğayı bir arada kucaklayarak, unutamayacağınız bir yolculuğa çıkabilirsiniz.