Anadolu Oyuncak Müzesi Deniz Bilimleri Eğitim Araştırma Merkezi Antalya Oyuncak Müzesi Folklorik Yörük Parkı Açık Hava Müzesi Bir Zamanlar Antalya Müzesi Sandland (Antalya Kum Heykel Müzesi)

Çocuk Müzeleri

Günümüzde her geçen gün gittikçe yaygınlaşan bir trend olan çocuk müzeleri, binlerce çocuğun hayal dünyasına ışık tutuyor. Çocukların dünyayı tanıma ve anlamlandırma sürecine yardımcı olan, sağlıklı gelişimlerine katkı sağlayan, eğlendirirken öğreten çocuk müzeleri konusunda Antalya’da çok başarılı örnekler görmek mümkün. 

Çocuklar, bu müzeleri gezerken, sevdikleri masal ve çizgi film kahramanlarının renkli dünyalarına adım atıyor, bilmedikleri yeni şeyler öğreniyor, farklı konular hakkında detaylı bilgi sahibi oluyor, tarihte bir yolculuğa çıkıyor, yeni kültürleri keşfediyor. Müze gezileri sayesinde çocuklar, hızla gelişen ve değişen çağa kolayca uyum sağlama becerilerini kazanırken bir yandan da kültürel değerlere ve geçmişten günümüze kalan miraslara sahip çıkma bilincini ediniyor. Müzeler aynı zamanda, çocukların gözlem yeteneğini, zevk ve beğenilerini geliştirerek, yaratıcılıklarını artırıyor. 

Birçoğunda, çocukların daha kaliteli zaman geçirmesi için eğitimler ve atölye programları düzenlenen müzeler, çocuklarınıza unutulmaz saatler yaşatırken, onları çok yönlü ve donanımlı bireyler haline getirmek için gezi planlarınıza mutlaka dahil etmeniz gereken yerler arasında bulunuyor.