Hediyelik Eşya

Misafirlerine benzersiz deneyimler yaşatan turizmin başkenti Antalya, sınırsız deniz, kum ve güneş keyfi, doğal, tarihi ve kültürel zenginliklerinin yanı sıra sunduğu alışveriş imkanları ile de ön plana çıkıyor. Alışveriş yapılacak yerlerin sayısı hayli fazla olan kentte, yerel lezzetlerden özgün hediyeliklere kadar çok geniş bir yelpazede, her zevk ve beğeniye hitap eden seçenekler bulunuyor. 

Şehirde gezerken son derece otantik ve özgün hediyeliklere rastlayabileceğiniz yerlerin başında Kaleiçi geliyor. Yılın her mevsimi yaşayan bir açık hava müzesi olan Kaleiçi, halı, deri, giyim, takı, baharat, hediyelik eşya mağazaları ve antikacıları ile tam bir alışveriş cenneti. Kaleiçi’nin büyülü atmosferini hissedeceğiniz tarih kokan dar sokakları, sizi şaşırtacak sürprizlerle dolu. Renk ve desenleri ile hayran kalacağınız el emeği göz nuru halı ve kilimler, ince işçilikleriyle yaşam alanlarınıza renk katacak çini ve sarkıtlar, geleneksel ve modern takılar, yerel lezzetlerle tanışmanızı sağlayan dükkanlar ve daha nicesi Kaleiçi’nde sizleri bekliyor.

Modern bir şehircilik anlayışına sahip Antalya’da alışveriş başlı başına bir keyif. Her türlü ihtiyacınıza cevap verecek büyük alışveriş merkezleri, sahil kenarlarında, ünlü turizm beldelerinde yer alan mağazalar, işlek caddelerde sıralanan butikler ve dükkanlar, kentin belli noktalarında tezgah açan seyyar satıcılar ile aradığınız her şeyi Antalya’da bulmak mümkün. 

Tüm bunların yanı sıra yöresel lezzetleriyle ünlü Antalya’da, hediyelik eşya denince ilk akla gelen ürünler arasında yer alan turunç, bergamot, karpuz kabuğu gibi reçeller de sevdiklerinizi mutlu etmenin diğer bir yolu.

Tatile gittiğinizi göstermenin en güzel simgesi magnetler, şehrin enfes manzaralarını yansıtan kartpostallar, nostaljik objeler, özgün motifli tekstil, dokuma ürünleri ve çok daha fazlası arasından, mutlaka beğeninize hitap edecek bir eşya bulacağınız Antalya’dan ayrılırken, kente yaptığınız seyahati ömür boyu hatırlamanıza yardımcı olacak bir hatıralık almayı unutmayın!